O projekcie

Akcja Zakładu Utylizacyjnego „Szanuję-segreguję” ma charakter socjologicznego eksperymentu badawczego przeprowadzanego na terenie Miasta Gdańsk w terminie od marca do czerwca 2019 roku. 

 

Szukaliśmy osób z 5 gospodarstw domowych Gdańska, które – aby rozpocząć świadomą eko podróż - wyposażymy w niezbędne ku temu narzędzia. Będą to na przykład specjalne kosze do segregowania odpadów w domu, torby, słomki, kubki wielokrotnego użytku, siatki na warzywa, pojemniki na zakupy w mięsnym, itd.

 

Będzie to pomocne, ale nie najważniejsze…

O projekcie

Zrozumienie zasady funkcjonowania gospodarki obiegu zamkniętego to pierwszy krok ku nowemu spojrzeniu na to co i jak wyrzucamy codziennie do koszy na śmieci.

 

Dlatego każda z osób z wybranych do projektu gospodarstw domowych weźmie udział w warsztatach i zgłębi swoją wiedzę dotyczącą właściwego postępowania z odpadami.

 

W praktyce oznacza to udział w przeróżnych warsztatach, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów. Dowiesz się również czy opakowanie nadaje się do recyklingu oraz co można z niego ponownie wyprodukować.

 

 

 

O projekcie

Dla osób biorących udział w projekcie przewidziana jest nagroda za włożony trud i zaangażowanie. Oprócz całego przekazanego sprzętu rodziny otrzymają również voucher na weekend w hotelu KOZI GRÓD w dowolnie wybranym przez siebie terminie.

 

To tam wśród kaszubskich lasów i wzgórz oraz pobliskiego Jeziora Przywidzkiego spędzicie wspólnie czas dzieląc się – mamy nadzieję – z innymi uzyskaną wiedzą.  

 

Bądź na bieżąco z projektem

O projekcie - to pierwszy krok

Partnerzy

Patronat medialny

Polityka Prywatności